Written by 9:04 am Telefony i smartfony

Xiaomi Poco C40 4/64GB za 599zł!

Xiaomi poco

Poco było odpowiedzialne za niektóre z naszych ulubionych tanich urządzeń, a wraz z pojawieniem się nowego C40 firma ponownie walczy o bycie najlepszym z budżetowych marek. Czy zatem nowy smartfon stoi na wysokości swoich zasłużonych kolegów ze stajni?

Projekt i budowa

Podstawowa, ale schludna konstrukcja
Stopień ochrony IP52
Gniazdo słuchawkowe
Obsługa dwóch kart SIM (nie 5G) i kart microSD
Jak można się spodziewać w tym punkcie cenowym, Poco C40 charakteryzuje się dość podstawową budową. Przedni panel jest zdominowany przez 6,71-calowy wyświetlacz, który posiada również wyśrodkowany otwór w kształcie łzy dla aparatu.

Tył i boki są teksturowany plastik, który daje urządzenie rodzaj faux-leather wygląd. To nie wygląda zbyt źle i rzeczywiście zapewnia niektóre mile widziane uchwyt, a nie śliskie, gładkie powierzchnie większości nowoczesnych telefonów.

Prawa flanka jest domem dla przycisków zasilania i głośności, podczas gdy po lewej stronie znajdziesz tacę SIM, która może pomieścić nie tylko dwie różne karty SIM (chociaż żaden z nich nie jest 5G), ale także kartę micro SD, aby rozszerzyć pamięć wewnętrzną.

Górna krawędź jest domem dla 3,5 mm gniazda słuchawkowego, kolejnej funkcji, która staje się rzadkością w tych dniach, a dźwięki emanują z pojedynczego głośnika na dolnej krawędzi umieszczonego obok portu ładowania USB-C.

Nie ma żadnych fantazyjnych, podnoszone aparatu zgrubienia lub inne takie afekty na Poco C40, zamiast tego górna trzecia część tylnego panelu to dom do matrycy aparatu, który wydaje się zawierać cztery obiektywy, ale to faktycznie dwa, połączone przez lampę błyskową i dekoracyjne koło z literami AI wewnątrz.

Tuż pod tym jest czujnik odcisków palców, który podczas gdy miły (i rzadkie te dni) dodatek znajduje się dość wysoko i nie dokładnie najłatwiejsze lub najbardziej wygodne do osiągnięcia. Działa on jednak całkiem dobrze, ale wymaga nieco rozciągnięcia.

Smartfon-Xiaomi-POCO-C40

W dłoni, C40 jest dość wygodne, z 170 x 77 x 9mm wymiary co czyni go trochę bardziej chunky i wyższy niż rodzeństwo jak Poco F4 i Poco X4 GT; ale 204g waga jest wokół normy dla budżetu i średnich jednostek w 2022.

Zaskakująco, Poco zawarł wodoodporny rating dla C40, aczkolwiek IP52 jeden. Oznacza to, że urządzenie powinno być bezpieczne w lekkim deszczu, ale nie przetrwa żadnych upadków ani ciężkich rozlewów, a na pewno nie zanurzenia.

Poco C40 występuje w trzech różnych kolorach – Power Black, Coral Green i Poco Yellow – więc nie utkniesz ze zwykłym ciemnym kolorem tylko dlatego, że chcesz wydać trochę mniej na telefon. W pudełku znajduje się sam telefon, ładowarka 10W, kabel USB-C i narzędzie do usuwania SIM, więc wszystko jest dobre do pracy od minuty, gdy dostaniesz urządzenie do domu.

Xiaomi Poco promocja

Aby kupić Xiaomi Poco w promocji kliknij tutaj!

Close